(098) 421-93-66, (095) 687-43-44, (073) 042-44-42

м.Івано-Франківськ, вул.Тисменицька, 210

Обробка відкосів штукатуркою Івано-Франківськ

Головна » Штукатурні роботи Івано-Франківськ » Обробка відкосів штукатуркою Івано-Франківськ

При заміні застарілих віконних конструкцій виникає потреба в оздоблювальних роботах, а саме штукатурці укосів. Даний вид обробки поверхні є найбільш популярним, так як відрізняється простотою, доступною вартістю і високим рівнем практичності. Для виконання штукатурних робіт потрібно мінімальний набір інструментів, а також будівельного матеріалу.

Підготовчі роботи.

Для того щоб приступити до ремонту укосів слід провести цілий комплекс підготовчих робіт. Виходячи з того як вони будуть виконані безпосередньо залежатиме довговічність та експлуатаційні якості обробки. Монтаж підвіконня рекомендується провести перед початком штукатурки. Це дозволить посилити міцність монтажних робіт, і не зачіпати щілини між ним і бічними укосами. Віконний отвір необхідно ретельно очистити від фарби, старих отелочние матеріалів і різних забруднень.

До основних переваг штукатурки можна віднести:

 • простоту подальшої фінішної обробки;
 • відмінні естетичні властивості;
 • довговічність;
 • простий догляд;
 • стійкість до ультрафіолетового випромінювання.

Віконні ручки, фурнітуру, підвіконня і радіатори опалення слід закрити спеціальною плівкою або папером. З метою збільшення рівня адгезії потрібно попередньо провести грунтування поверхні. Потім потрібно виконати пароізоляцію, яка включає в себе заклеювання піни з внутрішнього боку чи нанесення на неї силіконового стійкого до морозу герметика. Наступним етапом підготовчих заходів пов'язаних з обробкою укосів є виготовлення малка. Цей виріб являє собою шаблон, який виступає в якості допоміжного елемента для нанесення штукатурки. Як правило, за його основу береться невеликий шматок фанери, довжина якої дорівнює 5-10 см, а ширина - 15 см. Використання такого пристрою гарантує рівну поверхню віконного отвору з ідеальними лініями.

Що потрібно знати про роботу зі штукатуркою.

Штукатурка являє собою еластичний матеріал, який здатний протягом тривалого періоду часу не втрачати своїх властивостей. Виконуючи штукатурку укосів, слід враховувати, що середня температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 10 градусів. Суміш для обробки поверхні необхідно готувати в суворій відповідності заявленим вимогам виробника. Перед початком нанесення розчину потрібно розрахувати кількість матеріалу. Його обсяг буде варіюватися від розміру шару і розміщення укосу.

Послідовність дій штукатурення віконного отвору:

 • визначити розмір "світанку" на схилі;
 • встановити профіль оконномо примикання і зовнішній штукатурний кут;
 • нанести штукатурну суміш;

Використовуваний інструмент для штукатурки укосів.

Для виконання штукатурки укосів потрібно такий набір інструменту:

 • лазерний рівень;
 • олівець;
 • правило;
 • маяк;
 • профіль віконного примикання;
 • шпатель;
 • косинець.

Також не можна обійтися без балона з будівельною піною для обробки отворів утворилися між віконною рамою і прорізом, де вона встановлена. Використовувана спецодяг не повинна обмежувати руху. В обов'язковому порядку слід передбачити головний убір для захисту від попадання розчину і герметичні гумові рукавички.

Як правильно наносити штукатурку на укоси.

Від правильності нанесення штукатурки буде залежати підсумковий результат обробки віконного отвору. На самому початку розчин накладається рясно за допомогою шпателя шириною 5-10 см. Потім слід провести по поверхні маяків для усунення зайвого матеріалу. Даний інструмент необхідно утримувати під прямим кутом щодо площини маяків. Обробляються місця, де спостерігаються порожнечі і потім повторюють таку операцію. Як тільки розчин заповнить всю поверхню, проводиться загладжування укосів.

Видимі нерівності і подряпини усуваються завдяки фінішному складу - шпаклювання. Обробляти поверхню даним матеріалом допустимо тільки в тому випадку, якщо штукатурка повністю схопилася. Процес штукатурення може здійснюватися із застосуванням цементно-піщаних розчинів або спеціальних сухих сумішей. Оптимальним і найбільш практичним є останній вид оздоблювальних матеріалів, так як вони облаем високою пластичністю, поліпшеними фізичними властивостями і однорідною консистенцією.

Спеціальні маяки істотно спрощують нанесення штукатурки. Вони дозволяють максимально точно визначати шар оздоблювального матеріалу, а також необхідні геометричні розміри. Дані пристосування закріплюються на поверхні за допомогою того самого місива, яка використовується для штукатурення.

Після того як висохнуть укоси, наноситься шар грунтовки, попередньо на підготовлену поверхню з відсутністю будь-яких шорсткостей. Далі можна приступати до створення зовнішнього кута. Для цього буде потрібно зняти направляючу рейку, яка розміщена на зовнішній стіні. Варто відзначити, що кут утворюється завдяки тертці або декільком напівтертками. Один інструмент виступає в якості притискного вироби, а другий розрахований для нанесення штукатурки. Внутрішні укоси обробляються фінішної або акрилової шпаклівкою з подальшою фарбуванням Фарби водоемульсійні типу.

Штукатурка укосів арок за шаблоном.

Дверним або віконних отворів часто надають вид арки. Такий конструктивний елемент виступає декоративної складової дизайну інтер'єру та ідеально вписується в різні архітектурні стилі. Штукатурка арочних укосів своїми руками вимагає від майстра деякого досвіду в будівельних роботах. Правильно виконаний арочний елемент додасть будь-якому приміщенню новизну, красу і оригінальність, тоді як навіть невеликі похибки у виконанні конструкції будуть обов'язково кидатися в очі.

Щоб результат виправдав ваші очікування, довіртеся професіоналам компанії «Механізована обробка». Швидко, надійно і красиво наші фахівці виконають будь-який обсяг роботи на вашому об'єкті. Штукатурка арочних укосів від досвідчених будівельників - гарантія гармонії у вашій квартирі. Пропоновані послуги недорогі і дійсно якісні.

Етапи штукатурки арочних укосів за шаблоном

Виконуються арочні укоси або з різницею під деяким кутом, або під кутом в 90 градусів (прямим). Вони бувають зовнішніми або внутрішніми. Для зовнішніх укосів використовуються вологостійкі і морозостійкі штукатурки для зовнішнього застосування.

Штукатурки для виконання цих елементів конструкції представлені в різноманітті, що дозволяє кожному покупцеві орієнтуватися на свої побажання і можливості. Правильно виконана штукатурка арочних укосів за шаблоном дозволяє добитися чудового результату.

Етапи роботи (штукатурка арочних укосів «без дверей»):

 • по 2 сторони від отвору кріпляться углозащітние профілі-маячки з металу;
 • відстань між ними наповнюється свежеприготовленной сумішшю;
 • використовуючи правило, знімаються надлишки штукатурки;
 • розчину дають просохнути;
 • проводиться шпаклівка;
 • наноситься декоративне покриття.

Етапи штукатурки за шаблоном:

 • 1. Бічні сторони арочних укосів штукатуряться так само, як і укоси «без дверей». При цьому профільні маячки фіксуються по двох сторонах прорізу.
 • 2. Для виконання верхньої закругленою форми необхідно приготувати 2 шаблони, які нескладно змайструвати, наприклад, з фанери. Вирізаються вони закругленими (важливо точно розрахувати потрібний радіус).
 • 3. Для кріплення шаблонів використовуються дюбелі.
 • 4. Утворилося простір заповнюють піною.
 • 5. Поверх застиглої піни накидається штукатурка.
 • 6. Радіус арки виводиться за допомогою напівкруглого полутера.
 • 7. Коли розчин повністю застигне, шаблони будуть видалені.
 • 8. Проводиться шпаклівка.
 • 9. Тепер приступають до нанесення декоративного покриття (шпалер, фарби).

Якщо ви сумніваєтеся в тому, що зможете самостійно зробити штукатурку арочних укосів, довірте цю роботу нам. Ми уважні до кожного клієнта і піклуємося про свою репутацію. Довіривши будівельні заходи майстрам компанії «Проект Дім», ви отримаєте відмінну якість робіт за прийнятною вартістю.

Використання гіпсокартону при обробці укосів.

З появою такого будівельного матеріалу як гіпсокартон робити укоси стало набагато простіше і швидше. Він має вигляд рівної поверхні, яку залишається тільки прикрутити, нанести шпаклівки і пофарбувати в потрібний колір. Таке вироби монтується за допомогою спеціального клею або на передбачений каркас, що складається з профілів. Порожнечі, що утворилися між гипсокартоновиє листом і стіною заповнюються утеплювачем. Слід враховувати, що даний матеріал на відміну від штукатурки підтверджений деформації при взаємодії з вологою, тому заборонено використовувати його для зовнішньої обробки.

ПВХ панелі як один з матеріалів обробки віконних укосів.

З ПВХ виготовляється віконний профіль, тому вікно і укоси, виконані, з такого матеріалу будуть мати гарний вигляд і гармоніювати один з одним. Для обробки отворів застосовуються пористі і сендвіч панелі. Останній вид характеризується наявністю шару утеплювача і досить непоганими теплоізоляційними властивостями. Також такий оздоблювальний матеріал підходить для кріплення із зовнішньої частини вікна, так як він стійкий до атмосферних опадів і різких перепадів температури. Пластик, який входить до складу виробів з ПВХ має чудові експлуатаційними якостями і не вигорає від прямих сонячних променів.

Монтаж профілю здійснюється з використанням дерев'яних рейок і пристосування для обрешітки. За допомогою саморізів даний оздоблювальний матеріал кріпиться уздовж зовнішнього краю віконного прорізу. Слід виділити основні переваги обробки укосів ПВХ панелями, а саме: хороша звукоізоляція, поверхня не вбирає пил, можливість купити виріб будь-якої ширини і простий монтаж. Але, незважаючи на цілий ряд переваг, штукатурка укосів вважається більш практичним, надійним і економним рішенням.

Значним недоліком обробки укосів гіпсокартоном або ПВХ панелями є утворення тріщин в місці примикання гіпрока до основної стіни.

Укоси з дерева.

Укоси, виконані з дерева, є найбільш підходящим вибором для дерев'яних вікон. В якості оздоблювального матеріалу виступає високоякісна багатошарова фанера, що володіє стійкістю до ударів і вологостійкість. Як правило, в віконних рамах присутній спеціальний паз, який надрукований в якості кріплення панелі. Утворені пустоти за укосом заповнюються за допомогою монтажної піни, а торця декоруються дерев'яними лиштвами. Варто враховувати, що такий вид обробки обійдеться на порядок дорожче, ніж штукатурка, до того ж вона універсальна, невибаглива в догляді і володіє підвищеним терміном служби.

Металеві укоси.

Металевий профіль в більшості випадків використовуються з метою створення зовнішніх укосів в приватних і багатоповерхових будинках. Даний оздоблювальний матеріал виробляється з листової оцинкованої сталі з нанесеним спеціальним полімерним покриттям. Він стійкий до несприятливих погодних умов, виникнення корозії і відрізняється підвищеним терміном служби. Такий елемент має Z-подібну форму з передбаченими полками різної ширини. Установка покриття здійснюється з використанням саморізів. Широка полку після монтажних робіт виступає в якості лиштви. Утворилися стики обробляються силіконовим герметиком.

На сьогоднішній день для створення укосів є безліч різних матеріалів. Залежно від власних уподобань, дизайнерських рішень і особливостей інтер'єру підбирається та чи інша обробка. Виходячи з обраних сумішей, профілів і панелей буде безпосередньо залежати швидкість і складність монтажних робіт, а також витрати грошових коштів. Віддавши перевагу штукатурці, ви зможете використовувати її під будь-які вікна і експлуатувати без втрати властивостей в різних кліматичних умовах. Для досягнення максимального результату стосується обробки віконних отворів рекомендується звернутися до професіоналів, які забезпечать ідеально рівну поверхню укосів.

Корисна інформація
© 2018. « "ТермоОселя", Професійне утеплення будівель. м.Івано-Франківськ.