(098) 421-93-66, (095) 687-43-44, (073) 042-44-42

м.Івано-Франківськ, вул.Тисменицька, 210

Технологія мокрий фасад

Головна » Статті » Технологія мокрий фасад

Багато господарів бажають, щоб будинки, в яких вони проживають, відрізнялися не тільки красою, але міцністю і довговічністю. Цим критеріям відповідає технологія, яка називається «мокрий фасад». Вона застосовується в будівництві вже давно. Ця технологія заснована на використанні спеціально розроблених сумішей, які розводяться водою. Оздоблення будинку закінчується штукатуркою, яка міцно скріплює всю конструкцію.

Застосування мокрого фасаду

На сьогоднішній день багато будівель оформлені за технологією мокрого фасаду. До них відносяться житлові «висотки», будівлі офісів, спортивні арени, культурні та адміністративні споруди і навіть приватні будівельні об'єкти.

Облицювальний матеріал являє собою багатошарову структуру, що складається з клейової суміші, грунтовки, утеплювача і сітки для армування. Після нанесення всіх цих складових на фасад, поверхню можна декорувати облицювальної штукатуркою і фарбувати. Технологія має чимало плюсів, а монтажні роботи не відрізняються складністю і дорожнечею. Крім того, можна застосувати фактуру і колір в різних комбінаціях. За такою технологією можна обробляти будь-які будівлі. Так, монтаж мокрого фасаду можна виробляти на різні матеріали: цеглу, бетон, дерево, ДСП і інші. При цьому шви між панелями надійно закриваються, і утворюється герметична поверхню. У перспективі такий будинок можна буде піддавати різним оновлень. Такий спосіб обробки гарантує високі звукоізоляційні характеристики несучих стін.

Матеріали, які застосовуються в конструкції, відрізняються екологічністю, що позитивно позначається на мікрокліматі в кімнатах. Пар знайде вихід у зовнішнє середовище, конденсат буде відсутній, а температура в кімнатах стабілізується. У літню спекотну погоду в приміщенні буде відчуватися приємна прохолода.

Як і у всіх будівельних технологій, у цій також є свої мінуси, проте вони мінімальні і їх легко уникнути.

  • Конструктивні елементи і матеріали можна встановлювати при плюсових температурах, значення яких не нижче 5 ° С. У зимову пору фінансові втрати будуть пов'язані з цілодобовим використанням теплових обігрівачів.
  • Роботи з облаштування фасаду заборонено проводити під час дощу і підвищеної вологості.
  • У ясну погоду розчин при попаданні на нього сонячних променів буде швидко висихати і втрачати якісні характеристики.
  • Потрапляння пилу на змонтовану конструкцію буде сприяти утворенню трудноудаляємиє забруднень.
Установка системи

Спочатку потрібно провести підготовчі роботи з робочою поверхнею. Всі елементи, що потрібно закрити, всередині всі роботи повинні бути закінчені. Зовнішні стіни потрібно обладнати кронштейнами для монтажу майбутніх комунікацій, очистити їх від обсипаються фрагментів, промити і просушити. Тріщини закладаються, поверхні вирівнюються.

По стінах потрібно добре пройтися грунтовкою і клейовий сумішшю. Ця процедура дозволить в майбутньому утеплювача добре зчепитися з поверхнею. У більшості випадків клейові склади є мінеральними з добавками з полімерів. Така композиція забезпечує клейовим сумішам хорошу паропроникність і надійне зчеплення з поверхнею. Плита для теплоізоляції з полістиролу або мінеральної вати приклеюється до стіни.

Для теплоізоляції добре застосовувати плити з мінеральної вати, які не горять. Погано себе проявляють плити зі скловолокна, так як вони легко рвуться і не переносять луг. Найменша щільність утеплювача повинна бути 135 кг / м³. При більш м'якому матеріалі завершальні шари буде складно нанести. До того ж можливо розповзання матеріалу. Щоб фасад виглядав привабливо, товщина утеплювача завжди повинна бути рівномірною.

Високою теплопровідністю і легкістю відрізняється пінополістирол. Погано, що його плити горючі. Вихід зі становища полягає в обробці матеріалу антипіренами. Також можна між плитами вставити мінеральний наповнювач. Його потрібно застосовувати біля вікон і дверей, а також між поверхами.

Далі влаштування мокрого фасаду триває застосуванням клейової суміші і сітки для армування. Ці елементи зроблять мокрий фасад міцніше і збільшать зчеплення між шаром штукатурки і утеплювачем. На останній наноситься склад, що клеїть, потім сітка, після чого знову клей, який вирівнює поверхню. Полімерні добавки, які додаються до клеїть мінеральної штукатурки, надають суміші стійкість до морозів і воді, а також міцність і пластичність. Всі компоненти повинні бути збалансовані, інакше погіршиться паропроникність, а фасад стане крихким.

Сітка зі скловолокна стійка до дії лугу. Однак якщо не посилити цю властивість ще одним шаром суміші і не просочити спеціальним протівощелочним складом сітку, вона за деякий час служби просто зникне. Крім того, сітка не повинна розтягуватися і розриватися. Далі клейова суміш обробляється ґрунтовкою, на яку буде наноситися завершальний шар.

Робота з мокрим фасадом завершується нанесенням шару з декоративно-захисними функціями. Цим шаром є фасадна штукатурка, яка буде прикрашати екстер'єр будівлі. Крім того, вона буде захищати споруду від всіх можливих природних явищ. Щоб утеплювач міг позбавлятися від зайвої вологи, застосовуються матеріали, що відрізняються декоративним видом і гарною паропроникністю. Для цього добре підійде клінкерна кераміка. На завершення кути будинку захищають профілем і обробляють цокольний ярус.

Види кріплень

Жорстке кріплення здійснюється за допомогою дюбелів, при цьому всі шари штукатурки повинні бути товщиною не більше 0,8 см. Теплоізоляція ще може фіксуватися клеєм і тарілчастими дюбелями. Кріпильних точок в середньому повинно бути близько п'яти. Спочатку використовується клей, який доповнюється дюбелями. Можна використовувати тільки дюбелі, але кріплення прослужать довше, якщо застосувати клейову суміш і штукатурку, яка до того ж вирівнює стіни.

Щоб завершальне покриття не розтріскуються, плити утеплювача повинні розташовуватися в шаховому порядку. Клей наноситься лише на половину поверхні плити. Дюбеля забивають тільки після повного висихання клею. Дюбеля забивні застосовують для цільної цегли і ж / б поверхонь, гвинтові - для цегли з порожнечами і пінобетону. На 1 м² поверхні йде до 5 дюбелів.

Мокрий фасад добре утеплює будинки і ізолює приміщення від зайвих шумів. На опаленні в будівлях з такими фасадами можна добре економити. Але позитивний ефект буде відчуватися тільки при правильному монтажі конструкції. Тому економити на матеріалах і роботах не варто.

Корисна інформація
© 2016. « "ТермоОселя", Професійне утеплення будівель. м.Івано-Франківськ.