(098) 421-93-66, (095) 687-43-44, (073) 042-44-42

м.Івано-Франківськ, вул.Тисменицька, 210

Штукатурка стелі Івано-Франківськ

Головна » Штукатурні роботи Івано-Франківськ » Штукатурка стелі Івано-Франківськ

Кожна людина має право вибирати сама, як саме облаштувати житло, перетворивши його в затишний комфортний куточок. На жаль, більшість людей основну увагу приділяють стінам і предметів інтер'єру, забуваючи про найважливішої частини житлової кімнати - стелі. Якщо стіни заставлені меблями або завішані картинами, то верхня площина приміщення, як правило, не оснащена нічим, крім люстри або світильників. Не випадково від стану стельової поверхні багато в чому залежить настрій людини, адже це та частина будинку, на яку ми дивимося, лягаючи спати, і перше, що бачимо прокинувшись. Сучасні технології пропонують чимало способів декоративного оздоблення стель на будь-який смак. Натяжні плівки, навісні конструкції, багаторівневі поверхні мають свої переваги і недоліки. Але не слід і про незаслужено забутої пару десятків років гіпсовій штукатурці стелі. Зараз цей легкий, практичний і довговічний матеріал знову набуває популярності при фінішній обробці.

Штукатурка стелі: пережиток минулого чи модний тренд?

Ви вирішили покрити стелю штукатуркою? Вітаємо: ви в тренді! Штукатурка стелі знову стала надзвичайно популярним і модним методом обробки. Головний плюс: демократичність і універсальність. Штукатурка однаково органічно виглядатиме в спальні, дитячій кімнаті, вітальні. Немає кращого варіанту для обробки стель офісного приміщення та об'єктів соціального призначення: магазинів, поліклінік, кафе. Справа не стільки в доступних цінах - штукатурка стелі один з найбільш недорогих способів облицювання поверхні, скільки в тому, що через два роки вам не доведеться знову робити ремонт, як часто трапляється, коли над головою натяжні конструкції. Не слід думати, ніби штукатурка - це щось потріскане і облупилася, що ще кілька десятків років тому можна було спостерігати в багатьох квартирах. Часи неякісних матеріалів і недбалої роботи давно пройшли. Сучасний ринок і зрослі потреби людей припускають зовсім інший підхід до естетики стельової поверхні. Великий вибір інноваційних матеріалів, різноманітність технологій, в тому числі із застосуванням комп'ютерних методик, дозволяють створити за допомогою нехитрого матеріалу рівну і витончену поверхню, здатну задовольнити найвибагливіші смаки споживачів.

Для чого потрібна штукатурка стелі.

Процес штукатурки стелі - обов'язкова частина будь-якого ремонту. Робота це кропітка, нелегка, тому до неї необхідно ретельно підготуватися і розуміти, для чого потрібні витрати часу і сил. Оштукатурювання робиться для двох основних цілей.

  • Вирівнювання стелі, що особливо актуально в будинках старої споруди. Наші бабусі і мами не помічали, але часто перекриття між поверхами виконувалися під жахливо великим кутом в 3-5 градусів в межах одного житлового приміщення. Зрозуміло, якщо постало питання про встановлення навісних або натяжних стель, необхідно чорнову поверхню вирівняти. Інакше з часом неминуча деформація конструкції. Та й зовнішній вигляд кривого стелі мало кому сподобається.
  • Підготовка поверхні до установки декоративного стелі. Найчастіше від навісних конструкцій доводиться відмовлятися в силу того, що каркас з'їдає чимало простору. Якщо висота стелі невелика, то додаткове зменшення місця ще більше звужує габарити кімнати. Навіть модні нині дзеркальні стелі з ПВХ-плівки не дають належного візуального ефекту збільшення простору. Тому все більш затребуваною стає штукатурка стелі під наступне фарбування, благо вибір оздоблювальних фарб за складом, призначенням, забарвленням, структурою надзвичайно великий.

Після завершення процесу штукатурення зовсім не обов'язково грунтувати і фарбувати стелі. Існує чимало інших методів обробки приміщення: так, декоративні панелі можуть встановлюватися не на каркасний фальш-стелю, а наклеюватися безпосередньо на поверхню. Для рівного і щільного прилягання плит і необхідна якісна штукатурка і відповідальний виконавець, бо якщо одна з цих ланок не відповідатиме необхідному високому рівню, розчин може просто-напросто впасти на голову господарям.

Технологія штукатурних робіт стелі.

Багато хто думає, що штукатурка стелі по бетону - справа проста, і починають процес без необхідної бази знань. Для того щоб зробити стельову поверхню рівною і красивою, недостатньо купити розчин, шпатель і пензлик. Краще довірити процес фахівців, які професійно підійдуть до підготовки, вирівнювання і штукатурення стелі.

Підготовка поверхні. Необхідно ретельно очистити стелю від старої побілки або фарби, позбутися від наростів і масляних плям, закрити щілини ґрунтовкою глибокого проникнення. Чистий і максимально рівна поверхня збільшить адгезію. Необхідно позбутися можливої ​​цвілі і ретельно просушити стелю, в тому числі примусово, щоб уникнути появи вогкості. Тому не потрібно мочити стару поверхню: всі надлишки треба прибирати тільки механічним способом! На підготовлені плити наноситься грунтовка, яка закладає щілини і вирівнює стелю. У разі дуже кривої поверхні можна скористатися напрямними маяками, відстань між якими визначається індивідуально (як правило, не більше метра). Якщо перепад висот становить більше 5 градусів, від маяків краще відмовитися.

Після розрівнювання і висихання грунтовки (зазвичай це добу) за допомогою шпателя або кельми можна наносити штукатурку. Популярні колись суміші на основі цементу, вапна і піску зараз не в пошані - вони обтяжують конструкцію, особливо якщо стеля кривої, і потрібна велика кількість розчину. Найчастіше застосовуються суміші на основі гіпсу і спеціальні суміші - вони не викликають усадку і не утворюють тріщин. Якщо необхідна товщина штукатурки перевищує 1 см, то треба наносити 2 шари, причому після першого на всю поверхню слід покласти оцинковану армуючої сітки, щільно втопивши її в штукатурної суміші. Деякі фахівці вважають, що необхідно дочекатися повного висихання першого шару штукатурки, після чого наносити другий. Однак досвід показує, що в такому випадку адгезія може бути гірше, тому краще не чекати повного висихання, а класти другий шар на злегка вологий стелю.

Після висихання штукатурки можна приступати до самого приємного моменту - декорування стелі. Не слід штучно прискорювати процес і застосовувати фени, влаштовувати протяги і користуватися подібними засобами. Вони можуть привести до утворення ледь помітних тріщин на стелі, які з часом можуть доставити багато проблем. Краще набратися терпіння і почекати кілька днів, поки штукатурка висохне природним шляхом. Штукатурка - часто єдиний спосіб вирівняти стелю при великому перепаді висот в різних кутах приміщення (понад 3 сантиметрів). Тому до вибору розчину, інструментів і безпосереднього процесу слід підходити вкрай виважено. Тільки акуратно зроблена робота дозволить прослужити штукатурці багато років і не завдасть клопоту при фінішному декоруванні стельової поверхні.

Корисна інформація
© 2018. « "ТермоОселя", Професійне утеплення будівель. м.Івано-Франківськ.