(098) 421-93-66, (095) 687-43-44, (073) 042-44-42

м.Івано-Франківськ, вул.Тисменицька, 210

Штукатурка стін в Івано-Франківську

Головна » Штукатурні роботи Івано-Франківськ » Штукатурка стін в Івано-Франківську

Штукатурка стін - досить складна і відповідальна технологічна операція, від якої безпосередньо залежить якість майбутнього інтер'єру вашої квартири. Вона проводиться в кілька етапів, при цьому для якісного виконання і скорочення витрат вимагає певної попередньої підготовки.

Підготовчі роботи, що проводяться перед штукатуркою стін.

Сьогодні практикується така схема будівництва нового житла, при якій його майбутній власник отримує квартиру без чистової обробки і вирішує завдання своїми силами, а в ряді випадків навіть без чорнової. Варто відзначити, що, мабуть, найбільш трудомісткою і досить витратною процедурою в даному випадку є штукатурка стін. Однак, перш ніж приступати до її проведення, слід провести ряд підготовчих робіт.

Перш, ніж завозити матеріал і приступати до робіт, слід провести певну підготовку, яка включає:

 • Установку надійних вхідних дверей, яка дозволить запобігти крадіжці ваших матеріалів і обладнання, що часто трапляється, коли будинок ще не заселений і майбутні мешканці займаються обробкою своїх квартир.
 • Оцінити якість стін, розрахувати вартість робіт і необхідну кількість матеріалів.
 • Попередньо прогрунтувати стіни.
 • Провести розмітку рівнів, тобто виставити маяки, за якими будуть вирівнюватися стіни.
 • Вирішити, яким чином ви будете проводити установку сантехніки і підключати до них труби внутрішньої розводки.
 • Визначитися, чи влаштовує майбутніх мешканців схема розташування розеток, вимикачів і всього устаткування, яке можна віднести до слабкострумових електричних мереж. Якщо вам потрібно, наприклад, перенести розетки, вивести додаткові точки підключення під освітлювальні прилади, встановити або перенести щит автоматики захисного відключення, то вам слід завершити ці роботи до початку штукатурки стін.

Те ж можна сказати і про інженерні комунікації, які прокладаються в двох варіантах:

 • У стіні. Для такого способу укладання слід проштробити канали для їх укладання і закінчити будь-які роботи по установці точок підключення сантехнічних приладів до початку процесу штукатурки стін.
 • Прокладено поверх стін. Цей варіант не вимагає додаткових робіт перед Оштукатуривать стін, але потім вам доведеться вирішувати, як можна приховати труби за декоративним екраном.

За великим рахунком укладання труб у ванній або на кухні під штукатурку можна виконати і після завершення штукатурення стін. Однак при такому підході вам доведеться понести додаткові витрати і затягнути загальний час ремонту. Втім, яку б послідовність робіт ви не визначили для себе, при професійному виконанні штукатурка стін буде проведена якісно.

Штукатурка стін, підготовлених під декоративну обробку.

Залежно від того, який вид декоративного оздоблення ви будете застосовувати для оформлення інтер'єру, вимоги до якості зовнішнього шару штукатурки і технологія їх досягнення можуть дещо відрізнятися, однак сама методика робіт ідентична незалежно від обраного зовнішнього покриття.

Перш, ніж виконувати безпосередньо штукатурні роботи машинним способом, слід ретельно підготувати поверхню. Якщо штукатурка наноситися в новій споруді, стіни просто очищають від пилу і грунтують для поліпшення зчеплення між шаром штукатурки і поверхнею стіни. При цьому слід враховувати матеріал стін, оскільки неправильний вибір грунтовки і недотримання технології грунтування може згодом призвести до появи таких дефектів штукатурки, як поява тріщить або навіть її відшарування від стіни.

Коли мова йде про нанесення штукатурки в старих будинках при проведенні ремонту, слід не тільки ретельно простукати стару штукатурку і видалити її зі стіни в тих місцях, де є хоча б найменша підозра на відшарування або наявність внутрішніх порожнин.

Щоб ви змогли відразу визначити, до якого типу поверхні можна віднести ваші стіни, ознайомтеся з характеристиками найбільш поширених будівельних матеріалів.

До сильно всмоктуючим поверхням відносяться:

Матеріали на основі пористого бетону, до яких відносяться газо і пінобетон. Матеріал сильно гігроскопічний, при цьому має високу міцність і хорошими теплоізоляційними властивостями. Останнім часом все ширше використовується в монолітному будівництві для утеплення зовнішніх стін і при зведенні внутрішніх перегородок.

Гіпсові плити з пазогребневих замком часто застосовуються для внутрішньої тепло і шумоізоляції, тому із завданням штукатурки стін по ним власники нових будинків зіштовхуються досить часто. Як правило, ці плити укладаються з технологічним зазором, який заповнюється мінеральною ватою. Матеріал екологічно чистий, тому знаходить широке застосування в будівництві.

Штучний камінь, іншими словами - звичайний цегла. Зустрічається як в старому, так і в новому житловому фонді, де може використовуватися для зведення внутрішніх перегородок.

Використовуємо тільки високоякісні грунтовок, які підходять під конкретний тип стін.

До слабо всмоктуючих поверхонь відносяться:

Залізобетонні плити і залізобетон монолітний. Найпоширеніший будівельний матеріал, що володіє високою міцністю. Звичайний і монолітний залізобетон мають приблизно однакові характеристики і відрізняються лише способом виготовлення. До цього ж матеріалу можна віднести плити і залізобетонні панелі.

Розмітка поверхні, технології установки профілів і маяків для штукатурки.

Перш, ніж приступати до розміщення маяків на стіні, слід виконати промір приміщення і визначити кривизну поверхні, тобто, з'ясувати, наскільки сильно відхиляються геометричні розміри по всій площі робочої поверхні. Найбільш якісно і точно провести цю роботу дозволить лазери, хоча при професійному виконанні достатня точність може может бути досягнута при використанні звичайного виска і рівня. Ці проміри дадуть можливість дізнатися, яка товщина штукатурного шару буде потрібно в середньому, визначити необхідний обсяг витратних матеріалів, а вже потім починати розмітку і кріпити маяки. Після установки маяків слід ще раз перевірити, чи правильно вони виставлені. Зазвичай це робиться за допомогою шнура, який натягується по горизонталі, вертикалі двох діагоналях від верхнього до протилежного нижнього кутів. Без застосування таких матеріалів, як маяки і профілю штукатурні, дуже складно отримати рівну якісну поверхню. Зазвичай для маяків сьогодні зазвичай використовуються розчинні або залізні маячки.

Виконуємо штукатурку стін з кутами 90 градусів, паралельними стінами.

Вони мають свої особливості, але не впливають на якість і кожен майстер вибирає, з якими буде працювати, на свій розсуд. Однак найчастіше все ж використовують металеві маяки, завдяки більш простому і швидкому способу їх установки. Також необхідно підібрати розмір маяка, який визначає товщину шару штукатурки. При незначних відхиленнях геометрії стіни варто використовувати невисокі маячки, які дозволяють економити штукатурну суміш і отримати мінімальну товщину шару в 6 мм.

Для захисту кутів приміщення від пошкоджень і додання їм ідеальної форми слід застосовувати сітчастий профіль для зовнішніх кутів. Він просто накладається на кут і заштукатурюють зверху. Аналогічний профіль з розрізами застосовують при оштукатурюванні арок. Іноді, як правило, при штукатурки укосів, можуть застосовуватися алюмінієві або металеві оцинковані перфоровані куточки. Вони мають меншу жорсткість, але завдяки меншій товщині і більш простому монтажу для накладки на укоси їх використання підходить більше.

Нерідко з метою економії маяки виставляють не з профілю, а з самої штукатурної суміші. Технологію розчинних маяків можна використовувати тільки при проведенні внутрішніх робіт по штукатурці стін. Для їх установки використовують розчин і правило, яке виставляється по рівню на шар розчину і закріплюється саморізами.

Після того, як розчин висохне, правило відкручують, а на стіні залишається рівний маяк, по якому може проводитися штукатурка стін. Такий маяк вимагає лише невеликої обробки, що полягає в тому, що зрізає кутів для видалення нерівностей по краю маяка.

Металеві маяки можуть встановлювати використовуючи рівень і шнури. Можна також застосовувати і більш швидку і точну технологію, яка вимагає наявності лазерного нівеліра.

Порядок установки маяків при оштукатурюванні стін, що проводиться рівнем і шторами:

Маячки підрізають до потрібної висоти

 • На початку на суміш з гіпсу кріплять 2 маячка, висота яких вирівнюється рівнем. При цьому від краю стінки відступається 15 або 20 сантиметрів;
 • Шнуром для відбиття поверхню ділиться на вертикальні смуги з шириною від півтора до 1,8 м. Така ширина обумовлена ​​використанням стандартного 2-х м правила.
 • Внизу, а іноді і вгорі стіни натягується нитка. При цьому вона не повинна нічого стосуватися і бути натягнута за рівнем маячків.
 • Ставляться проміжне маяки на гіпсовий розчин в місцях вертикальної розмітки;
 • Всі маяки перевіряються вертикальним рівнем, а також контролюється, щоб висота маяка була врівень з натягнутою ниткою;
 • Дають час повністю висохнути розчину для надійної фіксації встановлених маяків.

Технологія розмітки під маяки з використанням лазерного нівеліра:

 • В 15-20 см від країв стіни прокладаються вертикальні лінії, а потім встановлюються дюбеля для саморізів вгорі і внизу стіни;
 • Аналогічно попередній технології стіна розбивається на ділянки з шириною від півтора до 1,8 м, внизу і вгорі яких по розмітці нівеліра також встановлюються дюбеля;
 • Визначається нерівність поверхні стіни. На стійку максимально близько до стіни встановлюється нівелір так, щоб площина, яка прокладається променем, була паралельна стіні;
 • Далі слід визначити точку, яка здається найбільш опуклою. Вона буде служити початком відліку і в неї слід вкрутити саморіз;
 • Цей саморіз буде визначати товщину шару штукатурки, тому його висота повинна бути якомога менше;
 • Як тільки ви вкрутіть саморіз на необхідну глибину, потрібно позначити на викрутку точку, яка в цей момент будуть підсвічуватися променем нівеліра;
 • У встановлені раніше дюбеля вкручуються саморізи цієї ж викруткою до тих пір, поки позначка на ній не співпаде з лазерним променем. Таким чином, всі капелюшки саморезов будуть лежати в одній площині і допоможуть в проведенні подальшої розмітки;
 • Після цього виконується установка металевих або розчинних маяків між саморізами за рівнем їх капелюшків.

Штукатурка стін під шпалери або фарбування.

Після того, як штукатурка стін за встановленими маяках завершена і повністю висохла, в більшості випадків вона вимагає додаткової обробки, званої загладжуванням. Процес проводитися за допомогою широких шпателей і губчастої терки. Варто зазначити, що така обробка потрібна тільки там, де буде використовуватися забарвлення або обклеювання шпалерами. Якщо ж на штукатурку буде укладатися плитка, наявність невеликих шорсткостей дозволить збільшити міцність схоплювання розчину або плиткового клею зі стіною.

Після виконання штукатурки стін, нашими фахівцями, можливе обклеювання шпалер під фарбування, без додаткової підготовки.

Під фарбування і шпалери, особливо, якщо вони виготовлені на тонкій основі, одного загладжування може бути недостатньо, і слід додатково прошпаклювати штукатурку фінішною шпаклівкою на основі гіпсу. Це дозволить отримати ідеально рівну поверхню без шорсткостей і тріщин, які можуть зіпсувати зовнішній вигляд оздоблювальних матеріалів.

Очевидно, що якісна штукатурка стін може бути виконана тільки фахівцями, які мають достатній досвід проведення таких робіт. Незважаючи на удавану відносну простоту процесу штукатурки стін - це досить складна робота, і якщо ви не хочете просто зіпсувати витратні матеріали і не отримати належного результату, варто відразу звертатися до фахівців.

Корисна інформація
© 2018. « "ТермоОселя", Професійне утеплення будівель. м.Івано-Франківськ.