(098) 421-93-66, (095) 687-43-44, (073) 042-44-42

м.Івано-Франківськ, вул.Тисменицька, 210

Як зробити якісне утеплення цегляного будинку зовні і зсередини

Головна » Статті » Як зробити якісне утеплення цегляного будинку зовні і зсередини

При всіх незаперечних перевагах цегли у неї все ж є один вагомий недолік: висока теплопровідність. Тому будинки, збудовані з цього матеріалу, потребують якісного утеплення. Для кожного будинку з цегли потрібно зробити теплотехнічний розрахунок. Тобто, з'ясувати, який необхідний розрахунковий опір для огороджувальних конструкцій будівлі. Це допоможе виконати якісне утеплення цегляного будинку зовні і зсередини.

 • Які матеріали використовують для утеплення цегляного будинку зовні
 • Як утеплити цегляний будинок, якщо фасад з сайдингу
 • Утеплюємо цегляні стіни за допомогою пінопласту і штукатурки
 • Утеплюємо цегляні стіни мінеральною ватою
Які матеріали використовують для утеплення цегляного будинку зовні

Забудовнику слід орієнтуватися на три основних правила теплотехніки:

 • Зовнішнє утеплення більш ефективно, ніж внутрішнє.
 • Збільшення коефіцієнта паропроникності матеріалів, що становлять пиріг стіни, має бути направлено зсередини назовні.
 • Для повноцінного утеплення огороджувальних конструкцій потрібно виконати комплекс відповідних робіт по обидва боки стіни.

Схема утеплення цегляного будинку зовні

Існує три види утеплювачів, які оптимальні для утеплення стін, побудованих із цегли. Це екструдований пінополістирол, пінопласт, мінеральна вата (або інші волокнисті матеріали з аналогічними властивостями).

 • Екструдований пінополістирол
 • Екструдований пінополістирол (ЕППС) володіє найнижчою тепловодністю серед тих матеріалів, які підходять для того, щоб зробити внутрішнє і зовнішнє утеплення цегляного будинку. ЕППС виготовляється методом пресування і має значно більшу щільністю, ніж пінопласт.
 • Екструдованим пінополістиролом рекомендується виконувати утеплення фасаду цегляного будинку. Цей матеріал є найкращим зовнішнім утеплювачем в регіонах з суворими зимами і там, де вологість повітря підвищена (регіони з морським кліматом).
Пінопласт і Піноплекс

Пінопласт - найпопулярніший утеплювач для цегляних стін. Його можна використовувати для обох видів утеплення: зовнішнього і зовнішнього. Оптимальну товщину плит визначають за допомогою теплотехнічного розрахунку.

Забудовнику слід знати, що стандарти не передбачають літер «У» - покращений або «Ф» - фасадний. Наявність в торговій мережі матеріалу з маркуванням такого виду викликано прагненням виробника зацікавити покупця.

Важливо: У виборі пінопласту для утеплення цегляного будинку зовні і зсередини потрібно звертати увагу на цифру в маркуванні. Чим вона нижче, тим вище теплопровідність матеріалу.

Є поліпшена модифікація пінопласту - Піноплекс. Цей матеріал має більше низьку теплопровідність. Виконати утеплення цегляного будинку Піноплексом своїми руками вигідніше в плані економії коштів, так як з'являється можливість використовувати плити меншої товщини. А значить, знизити витрати на закупівлю утеплювача для зовнішніх стін.

Мінеральна вата

Існує два основних види мінеральної вати: кам'яна (основа - базальт, вапняк, доломіт) і шлаковая (основа - шлак кольорової та чорної металургії). Будь-який з цих волокнистих матеріалів, в середньому, має ті ж теплоізоляційними властивостями, що і пінопласт. Наприклад, теплопровідність мінеральної вати при товщині шару в 167 мм складає 0,039 Вт / м ° С. А пінопласту при товщині 159 мм - 0,037 Вт / м ° С.

Теплоізоляційні плити з кам'яної вати Rockwool Рокфасад - для утеплення фасадів з тонким штукатурним шаром

У мінвати є один істотний недолік: висока гігроскопічність. При намоканні вона не здатна виконувати функцію утеплювача. Тому в регіонах, де вологість повітря підвищена, вигідніше і розумніше зробити утеплення цегляного будинку зовні пінопластом або ЕППС. Мінеральна вата добра як утеплювач для внутрішніх стін будівлі.

Як утеплити цегляний будинок, якщо фасад з сайдингу

Якщо в якості облицювального матеріалу для зовнішніх стін будинку обраний сайдинг (неважливо, вініловий або металевий), кращий утеплювач в цьому випадку - пінопласт або ЕППС. Оскільки другий з них має вищу ціну, найбільш популярний перший.

Способи утеплення фасаду під сайдинг:
 • приклеювання полотен пінопласту;
 • фіксація спеціальними кріпильними елементами.

Технологія приклеювання пінопласту до зовнішніх стін

Утеплення цегляного будинку пінопластом під сайдинг за допомогою приклеювання - оптимальний вибір для будівель з цегли. Причиною тому менша трудомісткість процесу і більш висока швидкість робіт.

Важливо: Забудовнику слід знати, що фіксація пінопласту методом приклеювання можлива якщо зовнішні стіни цегляного будинку рівні.

етапи робіт
 • Поверхню стіни очищають від бруду і, якщо є необхідність, вирівнюють.
 • Проводять обробку ґрунтовкою глибокого проникнення.
 • У нижній частині стіни кріплять горизонтально покладену рейку, яка послужить опорою для полотен пінопласту або ПІНОПЛЕКСУ в процесі приклеювання.
 • Виставляють вертикальні стійки з металопрофілю або дерев'яних брусків, крок між якими повинен відповідати ширині полотен утеплювача.
 • По поверхні плит пінопласту (Піноплекс) прокочують голчастий валик.
 • По периметру і центру полотен пінополістиролу наносять шар клею. Можна використовувати клей-піну для робіт з пінопластом PENOSIL, поліуретанові клеї в балонах, сухі суміші Ceresit CT-85, Вебер Ветоніт, Бергауф Ізофікс, Перфекта Термотек або аналогічні. Будь-який з цих складів дозволяє виконати якісне утеплення цегляного будинку зовні пінопластом під сайдинг.
 • Перший ряд плит теплоізоляційного матеріалу фіксують з опорою на горизонтальну рейку.
 • Другий ряд плит укладають в шаховому порядку по відношенню до першого.
 • Після застигання клею монтують сайдинг.

Важливо: Для фіксації пінопласту на зовнішні стіни цегляного будинку не рекомендується використовувати цементно-піщаний розчин. Він не здатний забезпечити належний рівень зчеплення сполучного і утеплювача.

Технологія кріплення пінопласту до зовнішніх стін за допомогою кріплень

Утеплений Піноплекс фасад цегляного будинку

Утеплення цегляного будинку під сайдинг своїми руками може бути виконано і за допомогою спеціальних кріплень: дюбелів з широкими капелюшками. Це спосіб надійніший, але вимагає великих трудовитрат.

етапи робіт
 • Поверхню стіни очищають від бруду. Вирівнювання, якщо немає великих перепадів висот, не потрібно.
 • Встановлюють стартову направляючу (горизонтальну рейку) в нижній частині стіни і маяки з натягнутих шнурів (послужать орієнтиром під час укладання плит).
 • Виставляють вертикальні стійки з металопрофілю або дерев'яних брусків, крок між якими повинен відповідати ширині полотен утеплювача.
 • Кріплять полотна пінопласту або ПІНОПЛЕКС кожне з допомогою 5 дюбелів: чотири по кутах і один в центрі.
 • Монтують сайдинг.

Утеплюємо цегляні стіни за допомогою пінопласту і штукатурки

Використання для утеплення зовнішніх стін цегляного будинку оштукатурений пінопласт - економічно вигідний спосіб зробити теплий і естетично привабливий фасад.

Важливо: Утеплення цегляного будинку пінопластом під штукатурку виконується за допомогою сітки з ПВХ, так як цей матеріал стійкий до впливу лугів. Оптимальний вибір - сітка для фасадів щільністю 140-160 г / м2.

етапи робіт
 • Починаючи з верхньої частини стіни до пінопласту кріплять сітку так, щоб краї її щільний утворювали нахлест не менше 10 см.
 • Роботу починають в обробки віконних і дверних прорізів.
 • Наносять перший шар штукатурки товщиною 0,7-0,7 мм. Цю роботу буде зручніше виконати, якщо однією рукою притримувати верхню частину сітки, а розчин укладають в напрямку зверху вниз. У цьому процесі зручніше використовувати спеціальну штукатурну тертку, а сітку «затирати» штукатуркою.
 • За застиганні першого шару наносять другий: вирівнюючий. Його товщина - не менше 1 см. У роботі використовують шпатель шириною 35-45 см.
 • Наносять грунтуючий шар і приступають до обробки штукатурки: фарбування.

Утеплюємо цегляні стіни мінеральною ватою

Мінеральна вата - оптимальний утеплювач для внутрішніх робіт. Незалежно від того, рулонний буде використовуватися матеріал або плити, до внутрішніх стін будівлі кріплять вертикальні стійки на відстані, рівному ширині полотен мінвати. Для зовнішніх робіт рекомендується використовувати пресовані плити.

Утеплення цегляного будинку зовні мінватою під сайдинг вимагає влаштування вентильованого фасаду. Через високу гігроскопічність цього утеплювача між ним і оздоблювальним матеріалом необхідно залишити зазор, який дозволить волозі випаровуватися. Крім цього минвату потрібно вкрити парогідронепроникною мембраною.

етапи робіт
 • На несучу стіну кріплять обрешітку.
 • Закладають утеплювач.
 • Кріплять мембрану.
 • Забезпечують вентиляційні продухи шириною 4-6 мм.
 • Кріплять оздоблювальний матеріал.

Якщо таким способом виконати утеплення цегляного будинку зовні мінватою під сайдинг, це утеплювач бездоганно прослужить багато років.

Корисна інформація
© 2016. « "ТермоОселя", Професійне утеплення будівель. м.Івано-Франківськ.