(098) 421-93-66, (095) 687-43-44, (073) 042-44-42

м.Івано-Франківськ, вул.Тисменицька, 210

Як утеплювати фасад будинку - утеплення фасадів будинку

Головна » Статті » Як утеплювати фасад будинку - утеплення фасадів будинку

Останнім часом гостро стоїть проблема зниження рівня споживання електричної енергії. Значно зменшити споживання електроенергії дозволяє якісне утеплення приміщень. У даній статті ми розповімо як утеплювати фасад будинку своїми руками за допомогою різних матеріалів: мінвати, пінопласту.

У більшості власників приватних будинків немає таких коштів, щоб придбати дорогий утеплювач і найняти бригаду професіоналів для утеплення свого будинку. Як вчинити в цьому випадку? Можна самому зайнятися утепленням фасаду свого заміського будинку.

При підготовці до проведення робіт потрібно врахувати, чим утеплити стіни, тому що не всі стіни потрібно утеплювати матеріалом однакової товщини. Наприклад, південну сторону можна покрити шаром утеплювача меншої товщини. Йдеться про раціональне і творчому підході до процесу. При виборі матеріалу для утеплення потрібно мати на увазі, що деякий утеплювач є сприятливим середовищем проживання для гризунів. Вони швидко перетворять матеріал в розсадник неприємного запаху і хвороб.

Мінеральна вата

Поки зупинимося на мінеральній ваті - плитах, які виготовляються з волокнистого неорганічного матеріалу. Він являє собою силікатний розплав гірських порід, сумішей осадових порід і металургійних шлаків. Вона має такі властивості:

 • висока стійкістю до високих температур;
 • несприйнятність до впливу хімічних речовин;
 • відмінні тепло- і звукоізоляційні характеристики;
 • пожежонебезпека.

За допомогою вати можна утеплити лоджію, фасад, вікна. До фасаду ватний утеплювач кріпиться за допомогою спеціального клею. Але спочатку стіни потрібно вирівняти, так як правильно підготовлена поверхню забезпечить щільне з'єднання утеплювача і стіни. Для цього спочатку стіну треба очистити від пилу, сміття, закрити всі сколи та тріщини. Якщо є масляні плями, то їх слід прибрати.

Робота починається з нижньої частини стіни. На добре очищену і вирівняну поверхню наноситься шар спеціального клею. Такий клей продається у вигляді порошку в мішках по п'ятдесят кілограм. На етикетці написано, яким чином і в якій пропорції готувати клей. Порошок у зазначеній пропорції розводиться водою. За допомогою рівня на поверхню клею укладаються плити.

Особливу увагу слід приділяти стиках плит. Вони повинні бути мінімальними. Інакше з'являться містки холоду. Наклеєний шар треба залишити до повного просушування.

Процедура утеплення фасаду з використанням мінеральної вати обов'язково передбачає етап армування - придбайте армуючої склосітки. Підготуйте фасадні дюбеля з пластика - вони необхідні для забезпечення міцності ізоляційного покриття. Процес відбувається таким чином:

 • на плити мінеральної вати наноситься шар клею,
 • додатково плити мінеральної вати фіксуються дюбелями,
 • на клейовий склад накладається армована сітка,
 • на сітку наноситься шар штукатурки.

Таке армування значно підвищить теплоізоляцію і додатково зміцнить шар утеплювача. Тепер почекайте поки шар клею висохне і приступайте до заключного етапу. Кінцева обробка може здійснюватися за допомогою фасадної фарби або декоративної штукатурки. Це не тільки облагородить стіни будівлі, але і добре захистить від появи грибкових утворень і цвілі.

Декоративна штукатурка може наноситися декількома способами: штампування, торцювання і начісування. Штампування проводиться із застосуванням валика, який обмотується сіткою. Сітка намотується таким чином, щоб вийшов задуманий малюнок. Цей спосіб вважається найпростішим.

Начісування здійснюється металевою щіткою з дрібними ворсинками. Верхній шар штукатурки, таким чином, зачісують. Коли штукатурка просохне, її витирають ганчіркою. Для торцювання використовують гумову або натуральну губку, попередньо змочивши її водою з милом. Виходить поверхню, що імітує природний камінь.

Пінопласт

Для монтажу пінопласту (пінополістиролу) як утеплювач інструментів потрібно менше. Адже пінопласт можна різати звичайним, гостро заточеним ножем або звичайною ножівкою по дереву. Обов'язково потрібні:

 • молоток,
 • тарілчасті дюбеля,
 • спеціальний клей,
 • армована сітка,
 • фарба,
 • шпателі,
 • поролонові валики.

Пінопласт, використовуваний як утеплювач, володіє наступними перевагами:

 • відносною дешевизною порівняно з іншими матеріалами;
 • гарну теплопровідність;
 • для нього не потрібна пароізоляція;
 • вологонепроникністю;
 • довгим терміном служби;
 • несприйнятністю до впливу мікроорганізмів;
 • простотою проведення монтажних робіт.

Перш ніж приступити до робіт, треба провести розрахунки і визначити, скільки плит потрібно для утеплення всього фасаду. Професіонали радять для утеплення будинку використовувати пінопласт товщиною 30-40 мм. Перед початком монтажу необхідно провести очистку та вирівнювання поверхонь стін. На очищену поверхню слід нанести шар грунтовки. Для цього підійде будь-яка будівельна суміш. Коли грунтовка висохне можна приступати до наступного етапу.

Для того щоб утеплювач ліг рівно, по нижньому краю фасаду слід зміцнити цокольний профіль. Він буде початковою точкою відліку для укладання першого шару. До того ж він є додатковим захистом від гризунів. Профіль кріпиться до нижньої частини стін за допомогою дюбелів. Щоб плити лягли рівно, треба натягнути капронову нитку. Це дозволить правильно зорієнтувати плити.

Пінопластові плити кріпляться до поверхні стін за допомогою клею і додатково зміцнюються тарілчастими дюбелями. Клей застосовується тільки спеціальний - пінополістирольний. Клей наноситься на поверхню стіни або пінопласту за допомогою спеціального шпателя. Фахівці радять клей наносити на стіну. Так набагато зручніше. Обкладку потрібно починати з віконних або дверних прорізів. Плити кріпляться в шаховому порядку. Процес укладання плит не терпить поспішності. Треба дати час добре просохнути клейовому шару. Дюбеля слід забивати в кут, де сходяться кілька плит, а один обов'язково в середині плити. Так виходить надійніше, і економічніше.

Тепер потрібно перевірити зазори між плитами. Невеликі зазори усуваються за допомогою монтажної піни. Великі зазори заповнюються шматочками пінопласту і теж обробляються монтажною піною. Коли клей просох, дюбеля забиті, все зазори закладені, можна приступати до нанесення штукатурного шару.

На поверхню пінопласту кріпиться армована сітка - для того, щоб штукатурка трималася міцно. Сітка кріпиться до плит пінопласту внахлест з використанням клейового складу. Він має здатність швидко застигати, тому сітку по всьому периметру слід вирівнювати дуже швидко.

Після армування можна нанести перший шар штукатурки. Шар укладається таким чином, щоб сітка проглядала крізь розчин. Коли гарненько просохне перший шар, його потрібно затерти великої наждачним папером або спеціальною теркою.

Тепер можна наносити наступний шар штукатурки. Рекомендована товщина другого шару - три міліметри. Використовуючи гладкий шпатель, невеликими порціями наносите фінішний шар. Після повного висихання останнього шару проводиться його остаточна затирка. Затирати слід окремими ділянками.

Отже, останній шар штукатурки висох. Можна приступати до нанесення фарби.

Застосовувати для фарбування фасаду можна будь-яку фарбу. Фарбування роблять за допомогою поролонового м'якого валика.

При такому способі утеплення виходить ефект термоса. Це означає, що при будь-якій температурі зовнішнього повітря в приміщенні завжди буде комфортно, тепло і сухо.

Особливо слід відзначити, що крім стін утеплювати потрібно зовнішні підвіконня. Їх треба встановлювати до початку укладання пінопласту. Впритул до вікна кріпляться відливи, виноси ж монтуються з урахуванням товщини утеплювача. Для утеплення укосів використовується пінопласт, але його товщина повинна бути менше товщини стінового пінополістиролу. Можна цей процес зробити з використанням звичайної монтажної піни. Нею можна і утеплити отвори дверей.

Корисна інформація
© 2016. « "ТермоОселя", Професійне утеплення будівель. м.Івано-Франківськ.